TÜRKİYE'NİN DÜŞÜK MALİYETLE KURULABİLEN EN İYİ FRANCHİSE FIRSATI
Franchise Bilgi Hattı 0850 888 44 22
Bir Temizlik Planlamak İçin CHEM-DRY'ı Arayın

Farkımız Nedir?

Chem-Dry halı yıkama franchiseları müşterinin yerinde veya kendi tesislerinde yıkama işlemini uygularlar. Duvardan duvara olan halılar büyük metrajlı olur. Halı Yıkamada en karlı iş budur. Yerinde halı yıkamada dünya lideridir. Yerinde Halı yıkama firmaları genellikle dört yöntemden birini kullanırlar: Buharlı yıkama, şampuanlı köpüklü, Kuru köpüklü yıkama ya da sıcak karbonatlamalı ekstraksiyon. Chem-Dry, diğer yöntemlerle karşılaştırıldığında daha etkili ve sağlıklı olan sıcak karbonatlamalı ekstraksiyon yöntemini kullanır.

13

En yaygın alternatif olan buhar temizliği belirli bir noktaya kadar sonuç verir. Buhar temizleyicileri halının üzerine litrelerce sıcak su boşaltır ve sonra kirlenen suyu yüksek basınçlı bir süpürge ile çeker. Bu çekme esnasında halı zarar görebilir ve aşırı derecede ıslanan halı tabanı küf ve bakterilerin üremesi için uygun ve nemli bir ortam haline gelebilir.

Buharlı yıkama ile Chem-Dry yönteminin nem karşılaştırması

Üstelik buharlı yıkama sanıldığı kadar etkili değildir. Çamaşır makinenizi sabunsuz çalıştırdığınızda sadece sıcak CarpetPeel1-300x228suyun kiri çıkarmayacağını bilirsiniz. Pek çok buhar temizleyicisi, lekeleri çıkarmak için katkı maddeleri, kimyasallar ve sabun kullanır. Bunların geriye bıraktıkları yapışkan kalıntılar halının daha fazla kir toplamasına neden olur. İşte bu yüzden buhar temizleyicisi ile temizlenen halılarda eski lekelerin bulunduğu yerlerde yeni lekeler daha kolay oluşur.

Diğer halı yıkama firmaları ise “kuru” sprey kullanırlar. Bu yöntem halıyı kimyasal bir temizleyici ile kaplar ve çözülen kiri temizlemek için birkaç defa süpürülür. Bu yöntem halıda kimyasal bir kalıntı bırakmakla beraber, kirin halının içine iyice sinmesine neden

olur. Halı temiz görünebilir, ancak kir temizlenmemiş olup, yalnızca yer değiştirmiştir.

Chem-Dry Franchise’lar: En Karlı iş Modelli olan Halı yıkama için Daha İyi bir Yol

Organik sıcak karbonatlı su ekstraksiyonun inanılmaz gücü; milyonlarca mikroskobik kabarcıklar kiri halının ipliklerinden ve diğer yüzeylerden söker ve buhar temizliğinde kullanılan su miktarının sadece beşte birine ihtiyaç duyar. Böylece, küf ve bakteri üreme riski ortadan kalkar ve halı bir iki gün yerine birkaç saat içerisinde kurur. Karbonatlama yöntemi moleküler seviyede işleyerek kir partiküllerini sökerek yüzeye iter. Bunun ardından Chem-Dry teknisyenleri kiri temizlemek için halınıza zarar verecek yüksek basınca gerek duymazlar.

Tescilli temizleme solüsyonumuzun the Natural olarak adlandırılmasının çok haklı bir nedeni bulunmaktadır. Bu ürünü 20 yılı aşkın bir süredir evlerde kullanıyoruz. Böylece Halı ve Kilim Enstitüsünün Tasdik Mührüne laik görüldük. Sadece karbon dioksit ve sudan oluşan solüsyon içilebilecek kadar güvenlidir. Hatta yıllık franchise konferanslarımızda bu solüsyonu içiyoruz.

The Natural’ın sadeliği ve etkinliği kimyaya ve bunun evde ve işyerindeki halı ile diğer yüzeylerdeki lekelerin çıkarılmasında nasıl uygulanabileceğinin anlaşılmasına dayanmaktadır.

Bazı öğeler suda çözülmez veya kısıtlı çözülmeye sahiptirler. Her ne kadar su tek başına iyi bir çözücü olsa dahi, bazı kir, yağ ve boyalar sadece su ile çıkmaz. Bunun sırrı ise bazı öğelerin halının ipliğine olan kimyasal bağlarının koparılmasıdır. Eğer bu bağ koparılmaz ise leke tamamen çıkarılamaz.

Bu da suya bir katkı maddesi eklemeniz anlamına gelir. Suya kimyasal temizleyici veya deterjan ekleyebilirsiniz. Bunlar yüzeyi iyi bir şekilde temizlemenize yardımcı olacaktır, ancak geriye bıraktıkları yapışkan kalıntılar daha çok kir çekerek halınızın temizlenmesini tamamen boşa çıkaracaktır. Ayrıca gözleriniz ile çocuklarınız ve evcil hayvanlarınızın mukoza zarlarını tahriş edebilir. Kimyasal deterjan ile kaplı bir halı üzerinde çocuğunuz ve evcil hayvanınız ile oynadığınızı düşünün. Çokta güzel bir düşünce değil, değil mi?

en karlı iş modeli

Şimdi ise karbonatlamanın etkilerini göz önünde bulundurun. Kesinlikle hiçbir zararlı kimyasal içermez, bunlara gerek duymaz. Her ne kadar hoş ve fışırtılı bir görünüme sahip olsa da, karbonatlama işlemi moleküler seviyede aslında oldukça şiddetli bir reaksiyondur. Kabarcıkların oluşturduğu “patlamalar” tam anlamıyla kiri bağlı olduğu yerden kopararak yüzeye iter. Bu kir, teknisyenlerimiz tarafından kolayca temizlenir.

Chem-Dry’ın sıcak karbonatlamalı ekstraksiyon işlemi o kadar etkilidir ki buhar temizliğinde kullanılan suyun yalnızca beşte birine ihtiyaç duyar. Böylece sadece su tasarrufunda bulunmuş olmaz, halıların günler yerine birkaç saat içinde kurumasını sağlayarak, küf ve bakteri üreme riskini ortadan kaldırır.

Yöntemimiz geriye herhangi bir yapışkan veya sabunlu kalıntı bırakmaz. Aslına bakılırsa, karbonatlama ile geriye kalan karbonat kalıntıları kire dayanıklı koruyucu bir karbonat bariyeri oluşturur. Bu kalıntıların moleküler yüzeyleri kirin tutunmasına izin vermez.

Halılar ile ilgili son bir nokta: İnsanlar uzun bir süre boyunca halısız çıplak zeminlerin daha sağlıklı olduklarını düşünüyordu. Çünkü halı kir, evcil hayvan kepeği, toz ve diğer alerjenlere yuva olduğu sanılıyordu. Son yıllarda bu düşüncenin doğru olmadığını kanıtladık.

Halılar gerçekte bu partiküllerin birçoğunu hapsederek bir filtre görevi görür. Buna karşılık, halı olmayan ve çıplak zeminli bir evde toz ve kir etrafta dolaşır ve zemindeki her hareketle solduğunuz havaya karışır. Halınızı düzenli bir şekilde temizlediğiniz sürece (Çevre Koruma Kurumu ev sahiplerinin halılarını en az altı ayda bir temizlemelerini tavsiye eder), filtre görevi görerek eviniz ve işyerinizdeki alerjenleri kontrol altına alırlar.

Sonuç olarak En Karlı iş Modelli

Tüm bunlar şahane bir iş fırsatı oluşturarak en karlı iş modellini oluşturur. Çevre dostu temizlik müşterilerin sağlıklı ürün ve hizmetler için ilave ücret ödemelerini içerir. Bu da franchise sahipleri için daha çok karlı kazanç anlamına gelir. Chem-Dry gibi şirketler süreç ve yöntemlerini daha güvenli ve daha iyi bir hale getirmek için sürekli olarak yeni yollar arar. Chem-Dry, bu büyüyen ve karlı piyasaya erişmek için uygun pozisyonu almıştır.