TÜRKİYE'NİN DÜŞÜK MALİYETLE KURULABİLEN EN İYİ FRANCHİSE FIRSATI
Franchise Bilgi Hattı 0850 888 44 22
Bir Temizlik Planlamak İçin CHEM-DRY'ı Arayın

Chem-Dry’ın Hikayesi

Yenilikçi düşünce yeni bir halı yıkama franchise’ı meydana getirdi

Chem-Dry’In hikayesi 1970’lerde Kaliforniyalı bir genç olan Robert Harris ile başlar. O yıllarda, Robert bir yandan bir halı yıkama temizleme şirketi için çalışıyor, diğer yandan ise Utah eyaletindeki Brigham Young Üniversitesinde hukuk okuyordu.robertHarris-3011201017470_standard-300x259

Harris çalıştığı temizlik şirketinin ve rakiplerinin kullandığı ürünlerden hiç memnun değildi. Bu ürünler sayesinde halıların kuruması çok uzun zaman alıyor ve geriye üzerlerinde daha çok kir çeken kimyasal bir kalıntı bırakıyordu. Harris halıları temizlemek için daha iyi bir yöntem aradığı esnada cevabı hiç beklemediği bir yerde, havada buldu.

Okulunun tatile girdiği bir dönem esnasında uçakla memleketine dönerken ipek kravatına salata sosu döküldü. Uçuş görevlilerinden biri lekeyi mucizevi bir “temizleyici” ile çıkardı: bu temizleyici sodaydı.

Çoğu zaman büyük buluşlar küçük anlarda keşfedilir. Bu buluş sayesinde Robert Harris’in hayatı değişti. 1970’lerde başına gelen o olay sayesinde 38 yıl boyunca sayısız ev ve işyeri daha kuru, daha temiz ve daha sağlıklı bir hale getirilmiştir. Her şey Harris’in aklındaki basit bir soru ile başladı. “Eğer karbonatlı su kravatımdaki kiri gideriyorsa, neden aynı şeyi halılara uygulamıyoruz?”

 

Konsept oldukça basitti. Karbonatlama, moleküler seviyede kir ve yağı halıların ipliklerinden çözen inanılmaz bir güce sahiptir. Karbonatlama yöntemimiz çok küçük bir miktar su ile sonuç elde edecek derecede kuvvetlidir. Böylece daha derinlemesine, daha kuru ve buhar temizliği gibi diğer yöntemlere göre daha sağlıklı bir temizlik sağlar.

Harris bunu keşfettiğinde, her ne kadar ciddi sorunlara yol açsa da buhar temizliği sektörün standart temizlik yöntemiydi. Buhar temizleme yöntemi halının alt kumaşını litrelerce suya boğar ve ardından yüksek basınç aracılığı ise bu suyu halıdaki kir ile birlikte çeker. Halıya ne kadar fazla su koyulursa, kuruması bir o kadar vakit alacak olup, küf ve bakterilerin üremesine yol açacaktır.

Harris’in buluşu bir dönüm noktasıydı: Artık temizleyiciler halıları daha etkili bir şekilde temizleyebilecek ve buhar temizliğinde kullanılan suyun yalnızca küçük bir miktarını kullanarak küf ve bakteri üreme riskini ortadan kaldırabileceklerdir. Harris, halı temizleme sektöründe bir devrim yaratabileceğinin farkına varmıştı. Bu devrim bugün hala devam etmektedir: 39 yıl sonra Chem-Dry, dünya çapında 4,500’ü aşkın franchise ve %7 oranında bir piyasa payı ile tek marka olarak dünyanın en büyük halı temizleme markası haline gelmiştir.

Bugün, Robert Harris’in girişimci ruhunu izleyerek, franchise sahiplerimizin markamıza yapmış oldukları yatırımı en üst seviyeye çıkarmak için kendimizi araştırma ve geliştirme, yenilikçilik ve ürün gelişimine adamış bulunuyoruz. Fikri mülkiyetimizi patentler ile güvence altına alarak, franchise sahiplerimiz için gelir yaratacak fırsatlar sağlamak için yenilikleri hedef alıyoruz. Chem-Dry markasını meydana getiren yenilik, müşterilerimiz ve franchise sahiplerimiz için Robert Harris’in buluşu sayesinde sunulan hizmetler aracılığı değer yaratmaya devam etmektedir: standart bir halı veya döşeme temizliği; tescilli Evcil Hayvan İdrar Kokusu Giderilmesi gibi ilave bir hizmet; el halısı temizlik/bakım hizmeti; suyun meydana getirdiği hasarın tamiri hizmeti; zemin kaplamalarının korunması ve dezenfekte edilmesi; veya bir evin fayans ve taşların yüzey temizliği.

12